Menu Zamknij

PIERNIKI FIGURALNE

Piernikarstwo na Dolnym Śląsku ma wielowiekową historię. Duch tradycji towarzyszy nam od początku do końca. Miód do naszych pierników pozyskujemy z własnej pasieki, której ule stoją zaraz za Kuźnią. Przyprawy starannie selekcjonujemy i sprawdzamy przed użyciem. Mąkę sprowadzamy tylko z jednego zaufanego młyna.
Jednakże takie pierniki jakie wytwarzamy, zwane „piernikiem figuralnym” wymagają znacznie więcej. Każda partia pierników wykonana zgodnie z kilkusetletnią recepturą, poddawana jest odpowiedniemu wymieszaniu i dojrzewaniu, a trzeba wiedzieć, że czasem trwa to naprawdę długo. Potem dobrze rozwałkowane i dojrzałe ciasto trzeba ręcznie wycisnąć do drewnianych form. Formy te są replikami lub naszymi projektami i powstają także w naszej pracowni. Mogą powstać dzięki temu, że od lat zajmowaliśmy się snycerstwem i renowacją pamiątek po wiekach minionych.

Młyn Wielksławka piernik pamiątkowy wykonany według starej receptury

DREWNIANE FORMY PIERNIKARSKIE

Forma piernikarska powstaje na desce lipowej bądź gruszkowej. Pierwszym etapem jest projekt na papierze, który przenoszony jest deskę. I tu rozpoczyna się prawdziwa sztuka! Kawałek po kawałku na desce powstaje zaprojektowany wzór. Nie sam! Wszystko to dzięki utalentowanym dłoniom Mistrza i jego dziesiątkom różnej wielkości, bardzo ostrych dłutek.

Tradycyjna drewniana forma piernika figuralnego

MIODY

Nasze miody są najlepsze na świecie – przynajmniej w opinii małego smakosza Olka, który nie chce jeść miodu z żadnej innej pasieki:) Dobrze, że nasza przyszłość ma dobry smak i wspaniały gust, bo co by się stało z ludzkością! Nasze pszczoły są najfajniejsze i najbardziej pracowite. Pracują od rana do nocy od poniedziałku do niedzieli. Dlatego miód przez nie wytworzony smakuje niepowtarzalnie!

plaster_z_wosku_pszczelego
error: Content is protected !!